Петиция по ликвидации МКП «ЧерновцыТеплоКоммунЭнерго»

  Петиция по ликвидации МКП «ЧерновцыТеплоКоммунЭнерго»

  В Черновцах давно существует множество проблем с рудиментарной постсоветской организацией МКП «ЧерновцыТеплоКоммунЭнерго». Несколько дней назад создал петицию по ликвидации данного органа: петиция. Прошу всех жителей города Черновцы ее поддержать и, чтобы избежать недоразумений, хочу аргументировать свою позицию:

  Почему автономное отопление?

  1. Вы можете выключить отопление, когда вас нет в квартире. На большинстве современных отопительных приспособлений установлены таймеры – вы можете настроить отопления индивидуально. Индивидуальное отопление – это экономно.

  2. Тепло генерируется у вас в квартире. В нынешнем формате существуют огромные потери тепла на пути от котельной до квартиры. Сейчас мы платим за обогрев улиц!

  3. Вы можете начинать или заканчивать отопительный сезон тогда, когда заблагорассудится. Не нужно ждать 15 октября. Не нужно мерзнуть!

  4. Появляется альтернатива – можно отапливать газом, можно отапливать электричеством.

  Почему ЧерновцыТеплоКоммунЭнерго необходимо ликвидировать?

  На первый взгляд, все выглядит просто – по договору с ТеплоКоммунЭнерго, закону о жилищно-коммунальных услугах, закону о защите прав потребителей вы можете по собственному желанию отказаться от каких-либо услуг.

  Но на самом деле, вас просто так не отключат – ТеплоКоммунЭнерго будет ссылаться на то, что вас технически невозможно отключить от сетей. На то, что сети были спроектированы еще в Советском союзе и что их изменить невозможно.

  Ликвидация МКП «ЧерновцыТеплоКоммунЭнерго» на самом деле упростит всем жизнь. А если еще и продать недвижимость и оборудование – можно обеспечить бесплатную установку индивидуальных систем отопления социально незащищенным слоям населения.

  Пример из украинской практики

  А вдруг не получится? А вдруг все не смогут установить индивидуальное отопление? А вдруг не выдержат сети?

  На самом деле, есть практический пример: на Закарпатье вся область отказалась от теплоснабжения (УНІАН). Экономия достигает 120 000 000 кубометров газа в год. Ужгородские семьи платят за автономное тепло втрое дешевле, чем за центральное.

  Что нужно сделать?

  1. Переходим на страницу петиции.

  2. Подписываем петицию (необходимо подтверждение по email).

  3. Ждём.

  Комментарии

  19.11.2015 12:32:00
  Avatar of МирославаМирослава
  Уже тиждень думаю про цю твою петицію. Все більше здається, що це зайве, по крайній мірі зараз.

  1)З тої статті про Закарпаття: "Задоволення ж не з дешевих – 1,2-2 тис. дол. США."

  Не секрет, що зараз багато в кого нема грошей навіть просто на життя. Є люди, особливо які працюють в державній сфері, які в місяць отримують ледве 200 доларів - це ще нормально вважається. У них нема можливості зараз проводити автономне опалення. А дотувати їх ніхто не буде, бо вони не вважаються соціально незахищеними. На жаль, таких дуже багато - більшість.

  2) Я так розумію - основна проблема в тому, що не дозволяють відключитись тим, хто хоче.

  Тут може бути два варіанта:
  а) це справді неможливо технічно
  б) це відмазки, бо хочуть хабар

  Якщо друге, то варто іти в прокуратуру, а якщо там посилають, тоді чого чекати від такої держави? Невже вона зробить всім класне опалення, всім, хто сам можливості не має, більшості?

  3) Я розумію, що є ті, хто хоче відключитись, а їм відмовляють. Але ти забуваєш, що більшість не хочуть (не можуть). Їм ці послуги здаються прийнятними або просто нема поки що іншої можливості.

  Варто поставити питання так: дозвольте відключитись тим, хто хоче(може) - це наше конституційне право! На тому ж Закарпатті, так випливає зі статті, навпаки підтримували автономізацію опалення. Суть же в цьому, а не в ліквідації організації.

  P.S. У мене котел. Тому взагалі вважаю неправильним підписувати цю петицію, яка мене особливо не стосується, а комусь може наробити проблем.
  19.11.2015 10:16:31
  Avatar of КонсерваКонсерва
  До першого пункту про те, що автономне опалення - це догоро. Зараз існує програма державної підтримки енергозбереження, яка реально повертає гроші за утеплення житла і встановлення економічного опалення.
  19.11.2015 03:26:36
  Avatar of КонсервКонсерв
  @Мирослава
  1) Й ці люди платять половину своєї зарплатні за комунальні послуги. Окрім того, зараз їх дотують. Всіх дотують. Більше половини вартості газу для теплокомуненерго йде з дотацій. Дотації за газ сягають 24 млрд. грн. на рік.

  2) Технічно можливість є. Потрібно встановити розподільчий колектор на під'їзд й перепід'єднати труби. Проблема в тому, що ніхто цього робити не хоче й не буде. Простіше сказати, що можливості немає.

  Хабарі беруть. Я особисто не давав, але мені пропонували. Три різних людини. В різний час. $2500-$3500.

  Проблема зараз, в основному, в суддях. Суди виносять незаконні вироки, відкати в цій сфері просто колосальні. Потрібна реформа судівської системи, а це не просто й не швидко.

  Щоб зловити за хабар, потрібно спочатку цей хабар дати. Плюс, це все оформити та зафіксувати. Але навіть якщо голову теплокомуненерго (а я думаю, він не "палиться") зловлять за хабар, проблеми з автономним опаленням це не вирішить.

  3) Суть якраз в тому, що більшість хоче. Ось, наприклад, в середньостатистичній багатоповерхівці (за моїми спостереженнями) зазвичай 80% за автономне опалення, а 20% проти. Для відключення потрібна 100% згода всіх. Виходить, що меншість нав'язує свою позицію більшості.
  20.11.2015 10:58:14
  Avatar of МирославаМирослава
  @Консерва
  Якщо така програма існує і працює реально, то було б дуже цікаво про неї взнати більше. Було б чудово, якби ви дописали ці відомості до статті - можливо, більше людей підпишуть петицію. Наприклад, на мене такі дані могли б справити хороше враження.

  @Консерв
  3)Я опитування не проводила, але можу навіть повірити. Я не думаю, що хтось в здоровому глузді відмовиться від нормального котла на користь радянських батарей. Я просто підозрюю, що бажання бажаннями, а можливості нема...

  В цілому ідея ваша хороша. Якби було написано трохи більше про оцю програму підтримки (якщо це дійсно існує на практиці), то, мабуть, я б підписала зразу:)

  В усякому разі бажаю вам успіхів. Дуже круто, що комусь не все одно!

  Підпишу, щоб підтримати вашу ініціативу - ви молодці!
  23.11.2015 10:31:02
  Avatar of КонсервКонсерв
  @Мирослава
  Дуже дякую! Насправді не очікував, що ти підпишеш.

  Гадаю, буде цикл статей про опалення :-).

  Adding comments is temporarily disabled for unregistered users.

  Go Top