1. За кордоном є традиція чіпляти ззаду до весільного автомобіля порожні консервні бляшанки.
2. Консервну бляшанку часто використовують як мішень для стрільби. Нею також можна поганяти в футбол.
3. В 1962 році Енді Воргол (Андрій Варгола, американський художник українського походження) зобразив на своїй картині консерви фірми Campbell’s. Вона стала найвідомішою його картиною.
4. В 1936 році одна американська кампанія випустила гострі м’ясні консерви під маркою SPAM («SPiced hAM»). Їхня рекламна кампанія стала еталоном настирності. Від назви цих консерв пішов відомий термін.
5. У Європі щорічно виробляється 33 мільярди консервних банок. У процесі виготовлення бляшанка проходить шлях приблизно 1,5 км.

6. Перша бляшана консервна банка з’явилася у світ в 1810 році. Британець Пітер Дюранд запозичив ідею у французів, використовуючи замість скла залізну тару. Вже через три роки англійська армія наминала їжу з важких сталевих контейнерів. Вага одного досягала півкіло – і це без вмісту. Відкрити банку було не так просто — у хід йшли молотки та сокири. Консервний ніж винайшли лише за півстоліття.
7. Консервні бляшанки вішають на опудала, щоб від вітру вони гриміли та відлякувати птахів.
8. Консервні бляшанки для перевірки герметичності занурюють у ванну з водою. Щоб вони не спливали у воді, використовують магнітний транспортер.
9. З консервної бляшанки можна зробити підсвічник, попільничку, ліхтарик або горщик для квітів.
10. Першим овочем, закритим у консервну банку, був горошок.
Комментарии
Дуже цікаво та пізнавально!
Adding comments is temporarily disabled for unregistered users.